top of page

İlaçlama Çeşitleri

Sıvı İlaçlama ;
 
                Sıvı ilaçlama yöntemi böceklerin ve haşerelerin çok sayıda bulunduğu alanlarda uygulanmaktadır. Bu ilaçlama, sıvı haldeki ilacın püskürtme yolu ile uygulanmasıyla yapılır. Sıvı ilaçlama oldukça etkili bir yöntem olduğu için kısa sürede etkili sonuçlar alınmasını sağlamaktadır. Örneğin; İşyerinizde hamam böceği var. Hamamböcekleri kapsül bırakarak ürerler ve her bir kapsülde 35-40 adet yavru hamamböceği bulunur. Yıl içerisinde 8-10 kez yumurtalama yapan dişi hamamböcekleri, ölürken bile yumurtalama yaparlar. Bu nedenle haşerenin yoğun olduğu bölgeye etkili bir ilaçlama yapmak gerekemektedir. Bu ilaçlamada işyerinizi kısa bir süre terk etmeniz gerekecektir. İşyeri ilaçlaması sonrasında mekanınızı havalandırarak günlük yaşantınıza devam edebilirsiniz. 

bocek-ilaclama.jpg

Kokusuz İlaçlama;

 
                Kokusuz ilaçlama sıvı püskürtme şeklinde uygulanır. Bu ilaçlama yönteminde işyerinizi terketmenize gerek kalmaz. Günün herhangi bir saatinde, çalıştığınız zaman dahilinde bile uygulanabilir. İşyeri ilaçlaması açısından en uygun yöntemlerdendir. 

mersin ilaclama.jpg

Jel İlaçlama ;


 

                Jel ilaçalamada; ilaç mekanın çeşitli noktalarına uygulanır. İlaç haşereler için çok cazip bir besin kaynağıdır. Bu besin kaynağını yiyen haşere yuvasına döner ve orada ölür, diğer böceklerde bu ölü böceği yiyerek zehirlenirler. Böylece zincirleme olarak tüm böcekler ölürler.

jel-ilaclama-uygulamasi.jpg
bottom of page